Egeskov Julemarked 2019

Bodoversigt

Se listen med bodholdere nedenfor - eller gå ind i PDF versionen nederst på siden, hvor du også kan se tegninger af området. 
Bemærk - nogle bodholdere deltager én eller to weekender. Det markeres med a, b eller c afhængig af hvilken weekend, de er med. 
 
a: den 9.-10.11.      b: den 15.-17.11.     c: den 23.-24.11
 

Hestestalden

A1 Badolina Projects
A2 Nybro Frugtplantage
A3 Juledrømme by Pedersen
A4 Waaben Fabrics, Kalabas og Mønster
A5 Karaffelland.dk
A6a Karen Ravn Juledekorationer
A6b Gulafi
A6c Mammoth Knives
A7a BeeHugs
A7bc Portvinsloftet / Kahr Consult
A8 Staalglasdesign
A9ab Inges Nisser
A9c Fynsk Mohair
A10ab Hobbyblomsten
A10c Keramik og decoupage
A11ab Grethe og Vivi´s Strik
A11c Dalager TASKER
A12 Art Candles Denmark
A13 Glas Klart Art
A14 DADIRRI TEA
A15 Haveministeriet
A16a Pia og Jettes Julepynt
A16bc Bellux
A17 Julevænget
A18 Julens Glas
A19a Julemærkefonden
A19bc Lillys Corner
A20 Uldmagasinet
A21 Kastel vine / La Camelot
A22+23 Hyggeshoppen.dk
A24 Svendborg Isenkræmmer
A25 Moonmind / Northliving
A26b Kreatossen
A26ac Bagsværd Lakrids
A27 Hjemmelavede Nisser
 

Veteranmuseum

B1 Autodidakt Blomster
B2 Pollen Ekspressen
B3 Balkemose 
B4 Grevindens Kirsebærvin
B5 Søsters Butik
B6 Det Søde Liv
B7 Det Italienske Torv 
B8 JEM´Art
B9+10 HCA Souvenirs
B11 Espe Antik
B12 Badolina Projects
B13+14 Puks Delikatesser
B15 Eventyr Bryggeriet
B16 HP Glas og loppefund
B17 Lindved Frugt
B18 Falck Museet
 

Kalvestalden

C1 Chokodesign
C2 MH Trading / Butik Lena
C3a KARTÓ
C3bc Smykke Design By Mette P
C4 Trædrejer Johnny Andersen
C5 Selleberg Specialiteter / Nova Nobis IVS
C6 Wendorff - kronen på bagværket
C7 Vendors
C8+9 Laybourn
C10a Min kreative side
C10bc By Lop
 

Motorcykelmuseum Bygn. 1

D1 Byfrey
D2 Drejer Kjeld Hansen
D3 Hyggelys
D4 Teacup
D5+6 Janne K.
D7 Det Lille Bryggeri
D8 Drømmepuden
D9+10 Nordahl Andersen
D11+12+13 Finka
D14 Holmstrup Design
D15 Birkedal Lertøj
D16 Nordic Clothing
D17 JoE Design 
D18 og 19 købmandsmuseum og cykelkiosk
 

Motorcykelmuseum Bygn. 2

D20+21 Per Christensen
D22a Broderimor
D22b Grønbech Design
D22c SHJ Smykker
D23 Økomølleriet
D24 Anna-Signe
D25 Michelsen Smykker
D26+27 House of Melfar
D28 Frk. Hansens Ide 
D29 Markuspladsen
D30+31 Den Gamle Smedie
D32 Hjemmesko og nisser
D33 Schioldan Design
D34 Skrædderstuen og Kunsthåndværk
D35 Miss Mundter
D36 Retro Jul
D37ab Nielsen og Vin
D37c Heidis Julepynt
D38 Fru Pileflet
D39 Uld og sælskind 
 

Under halvtaget

E1 Vester Åby Slagterforretning
E2 Lahrsten Mjød
E3 Trænisser
E4 Blomsterladen
E5ab B. packed
E5c ZallaKnit
E6 Eventyrligt øl - COISBO
E7+8 Klintebolcher
E9+10+11 Spiseområde
ESmedje Jul i den gamle smedje
 

Friland, vogne mm.

F1 Almuegaarden
F2 Badolina Projects 
F3 Skummer v. Jonas Hansen
F4 Fisk fra Færøerne - Nordfra DK Aps
F5 Spejderne
 
 

Download